farba do wlosow

Jak dbać o farbowane włosy?

Farbowanie włosów to jeden z najchętniej i najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich. Część z nas regularnie odwiedza fryzjera i często zmienia kolor swoich pukli, inne panie raz na jakiś czas wprowadzają drobne poprawki. Koloryzacja nie tylko pomaga nam odświeżyć wizerunek, zmienić nieco image, ale też pozwala ukryć siwe włosy. Wizyta u fryzjera bardzo często jest remedium na zły humor i ułatwia nam oderwanie się od codziennych zmartwień. Jak dbać o nasze farbowane włosy, by jak najdłużej cieszyć się nieskazitelną i zdrową fryzurą?

Zadbaj o regularną pielęgnację

Włosy farbowane wymagają bardziej drobiazgowej pielęgnacji, aby kolor utrzymywał się długo. Zdecydowanie najlepiej jest oprzeć się na kosmetykach profesjonalnych i zadbać o systematyczność, by włosy błyszczały aż do następnej wizyty. Po farbowaniu nie spiesz się z myciem włosów, zalecana przerwa to minimum 48 godzin. Włosy są wtedy delikatne, a zbyt szybkie zastosowanie zwłaszcza mocnego szamponu może spowodować szybsze wyblaknięcie koloru. Możesz zdecydować się na użycie szamponu suchego i wydłużyć przerwę w myciu nawet do 4 dni. Do mycia wybieraj najlepiej delikatny szampon i staraj się skupić na myciu skóry głowy, a nie włosów. Im wystarczy umycie pianą spływającą z głowy. Włosy warto zabezpieczyć przez myciem odżywką, stosując się do popularnej metody OMO – odżywianie, mycie, odżywianie.

Dobierz produkty do swojego rodzaju włosów

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniamy przy pielęgnacji włosów jest używanie kosmetyków przeznaczonych do innego rodzaju włosów niż nasze. Decydując się na koloryzację warto dobrać do mycia i odżywiania szampony i odżywki stworzone z myślą właśnie o ochronie koloru, i te stosować na co dzień. Raz w tygodniu postaraj się wygospodarować godzinę na dłuższe odżywianie włosów przy pomocy maski, która je dodatkowo nawilży i wygładzi. Dostosuj kosmetyki pod swoje potrzeby, niekoniecznie będzie to najbardziej popularny w danej chwili produkt lub ulubiony szampon sąsiadki. W tej kwestii z pewnością pomoże Ci szeroka oferta sklepu online Wyczesani.com. Świetne ceny i szybka wysyłka w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby

Najlepsze farby do włosów ułatwią Ci uzyskanie wymarzonego koloru

W kwestii farbowania podstawową sprawą są oczywiście dobrej jakości farby do włosów oraz doświadczony fryzjer. Wysokiej jakości produkty ułatwią Ci uzyskanie takiego koloru, o jakim marzysz. Przy farbowaniu bardzo ważna jest także technika, dlatego zwłaszcza przy dużych zmianach nie warto ryzykować i wykonywać koloryzacji samemu. Farby do włosów używane przez profesjonalistów, jak te dostępne na Wyczesani.com, są o wiele bardziej delikatne, niż te dostępne w drogeriach, a specjalista doradzi nam w kwestii wyboru koloru oraz ewentualnych zmian fryzury. Jeśli regularnie odwiedzamy tego samego fryzjera, możemy mieć pewność, że zna on nasze włosy, wie jak się układają i co będzie dla nich najlepsze. Koloryzacja w domu oczywiście jest tańsza, ale niesie ze sobą ryzyko, że końcowy kolor nie będzie taki, jak planowaliśmy.