opiekun

Stawiamy na cztery łapy! Światowy Dzień Zwierząt w Porcie Łódź

Szczekanie, merdanie ogonkiem i niezwykła więź z opiekunem – pies to bez wątpienia wspaniały przyjaciel i wierny kompan człowieka. Należy jednak pamiętać, że posiadanie psa to także wielka odpowiedzialność, którą bierzemy na siebie z chwilą, gdy pupil pojawia się w naszym domu. Jak zatem mądrze adoptować psa? Jak odczytywać psi język? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkań i warsztatów z ekspertami, które odbędą się w najbliższą sobotę (2 października) w Porcie Łódź. Ponadto właściciele psów będą mogli tego dnia skorzystać wraz ze swoimi pupilami z bezpłatnych atrakcji przygotowanych w zewnętrznej strefie treningowej. 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Port Łódź wspólnie z ekspertami zaprasza do niezwykłego świata czworonożnych milusińskich! Z pupilami spotykamy się w zewnętrznej strefie treningowej Portu Łódź, gdzie na psiaki czekać będą różnorodne aktywności zaproponowane przez doświadczonych behawiorystów oraz ukryte smakołyki! Z kolei w Atrium (obok sklepu IKEA) odbędą się warsztaty dotyczące opieki nad psem po adopcji, które poprowadzi dyplomowana zoopsycholog Eliza Dołżańska.Widzimy się w sobotę 2 października w godzinach 11:00 – 16:00.

ADOPCIAKI, CO MÓWI PSI OGON I ZBIÓRKA DLA FUNDACJI

Myślisz o nowym czworonożnym członku rodziny? Masz pytania i wątpliwości czy sobie poradzisz? Spotkanie z Elizą Dołżańską z pewnością pozwoli podjąć mądrą i odpowiedzialną decyzję dotyczącą adopcji psa. W Atrium Centrum, w sobotę od godziny 11:00 do godziny 16:00 odbywać będą się spotkania i warsztaty dla osób, które stoją przed decyzją o posiadaniu czworonoga. Eliza Dołżańska w przystępny i humorystyczny sposób opisze, jak wyglądają relacje z psem, a także nauczy nas podstaw psiej mowy ciała, m. in. co chce przekazać nam pies za pomocą swojego ogonka czy warczenia. Zoopsycholog poruszy też temat pracy z psem po przejściach i tego, jak przeprowadzić adaptację pupila w nowym otoczeniu. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami spotkania podzielą się opiekunowie adopciaków i członkowie obu zaproszonych Fundacji. Podczas akcji zaplanowane zostały ponadto warsztaty dedykowane dzieciom, które niejednokrotnie tworzą z psiakiem idealny duet do wspólnych zabaw! W ramach wydarzenia odbędzie się również zbiórka żywności i potrzebnych akcesoriów dla podopiecznych Fundacji Azyl oraz Niechciane i Zapomniane. Do specjalnie wyznaczonego miejsca w Atrium przynieść będzie można suchą i mokrą karmę, smycze, obroże, a także nowe lub używane, ale koniecznie czyste kołdry, koce i ręczniki.

15 WSPANIAŁYCH POSZUKUJĄCYCH DOMU

Jeśli masz taką możliwość – adoptuj, a nie kupuj. W obu Fundacjach czekają na swoich opiekunów wspaniałe psiaki, które potrzebują domowego ciepła i dobrego ludzkiego serca. Podczas sobotniego wydarzenia w Atrium będzie można zobaczyć zdjęcia psów czekających na adopcję, a także porozmawiać o nich z przedstawicielami Fundacji. Kto czeka na dom? Malutka i filigranowa Litwinka, aktywny dwuletni Rotek, rezolutny i uroczy Blondyn oraz czteromiesięczny Bąbel. Zdjęcia i opisy wszystkich 15 piesków można zobaczyć na stronie internetowej Portu Łódź oraz na profilu Centrum na Facebooku. Każdy, kto zdecyduje się adoptować wybranego psiaka otrzyma od Portu Łódź pakiet startowy z produktami dla czworonoga.

ZABAWA W STREFIE TRENINGOWEJ I ZDJĘCIE Z PUPILEM

Port Łódź jako jedyne centrum handlowe w regionie posiada strefę treningową dla psów zlokalizowaną na terenie zewnętrznym w zacisznym miejscu pośród drzew. Strefa jest bezpłatna i dostępna cały rok. Na psim „placu zabaw” znajdują się takie urządzenia jak równoważnia, slalom, tunel, a także pochylnia i kładka. To właśnie w tym miejscu w najbliższą sobotę spotykamy się w gronie miłośników psów oraz oczywiście ich czworonożnych podopiecznych. W godzinach 11:00 – 16:00 niezwykłą zabawę, ale i naukę zapewnią dwie behawiorystki i trenerki z łódzkiego Centrum Szkolenia Psów Balu. Na psiaki czekają m. in. zadania z zakresu posłuszeństwa, węchowe i logiczne zabawy, bieganie po torze przeszkód oraz szukanie smakołyków w ukrytych zabawkach! Ekspertki zaprezentują różne elementy pracy z psem, będzie można skorzystać też z bezpłatnych porad i konsultacji. Na właścicieli psiaków i ich pupili czekać będzie niespodzianka – pamiątkowe zdjęcie psiaka lub z psiakiem wykonane przez profesjonalnego fotografa.