Eleganckie stylizacje dla panów z brzuszkiem – jak dobierać ubrania?

Każda figura będzie wyglądać dobrze w stroju wizytowym pod warunkiem, że rozmiar oraz fason ubrań zostanie odpowiednio dobrany. Niestety często znalezienie właściwych elementów garderoby nie jest takie proste, dlatego warto zapamiętać kilka zasad, którymi warto się wówczas kierować. Modowe triki na optyczne poprawienie proporcji sylwetki sprawią, że podczas ważniejszych wyjść panowie będą czuli się swobodnie i stylowo.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar stroju okolicznościowego?

Nie trzeba nosić rozmiaru plus size, aby mieć problem z dopasowaniem eleganckiego stroju do swojej sylwetki. Wystarczy, iż panowie posiadają delikatnie uwydatniony brzuch, a już pojawia się kłopot z dopasowaniem koszuli czy marynarki. Niestety często chcąc zakryć nadprogramowe kilogramy mężczyźni wybierają szerokie, luźne, czasem zbyt duże ubrania. Okazuje się, że niekoniecznie cel zostaje wówczas osiągnięty. Oczywiście nie chcemy wybierać strojów opiętych i krępujących ruchy, jednak powinniśmy dążyć do „stworzenia” idealnych proporcji ciała, a nie ich zaburzenia poprzez zbyt luźne ciuchy. Rozmiar rozmiarowi nie równy, dlatego nie warto wybierać ich na pamięć. Sugerujmy się wymiarami zamieszczonymi w tabelach producentów. Zdarza się, iż spodnie rozmiaru XL od różnych marek będą znacznie różniły się wymiarami.

Jak zachować proporcje męskiej sylwetki?

Idealne proporcje męskiej sylwetki, to wzór litery V, a więc rozbudowane ramiona i klatka piersiowa oraz wąskie biodra. Nikt z nas nie jest idealny, ale możemy zbliżyć się do wzorca, dzięki zastosowaniu kilku trików. Nasza postura zyska wówczas więcej harmonii, a my sami swobodę ruchu i pewność siebie. Panowie, którym towarzyszy brzuszek powinni więc wybierać okrycia wierzchnie, które sięgają poniżej linii brzucha. Najlepiej, jeśli będzie to przedział między połową uda, a kolanem. Na większe wyjścia warto więc dobierać eleganckie, klasyczne płaszcze.

Marynarki także potrafią odwrócić wzrok od brzuszka, pod warunkiem, że są zapinane na jeden lub dwa guziki. Najlepiej, jeśli dodatkowo posiadają szerokie klapy i małe kieszenie. Aby dodatkowo nie przysparzać sobie kilogramów, marynarki powinny być z delikatnych, cienkich materiałów. Sztruks i tweed w tym przypadku nie będzie wskazany.

Eleganckie stroje dla panów z brzuszkiem – jakie koszule i spodnie?

Dla rozbudowanych sylwetek najlepszym rodzajem koszul są te gładkie lub przyozdobione delikatnym prążkiem. Aby dodatkowo odwrócić uwagę od brzuszka, warto dodać do niej krawat w stonowanym kolorze, o standardowej szerokości – rezygnujemy z cienkich dodatków typu „śledzik”. Wbrew pozorom elegancka koszula nie może być za luźna. Stawiamy na dopasowane modele, z wyjątkiem fasonu slim fit, który podkreśla wycięcie w talii i może zbytnio opinać wystający brzuszek. Aby dodać sylwetce lekkości, nieco ja wydłużyć i wysmuklić, warto decydować się na spodnie proste lub zwężane od kolan. Najlepiej, jeśli będą one z wysokim stanem i delikatnie zaznaczonym kantem.

Moda męska – jak poprawić proporcję sylwetki przy pomocy dodatków?

Elementami oficjalnego stroju, które odwracają uwagę od wystającego brzuszka, są krawat odpowiedniej długości i kamizelka. Krawat powinien nachodzić na klamrę paska od spodni, krótsze będą uwydatniać nadprogramowe kilogramy. Ciekawym zabiegiem na zachowanie stylowego ubioru i optyczne wyszczuplenie, jest uzupełnienie marynarki w postaci nisko wyciętej kamizelki.