przygotowania na ślub

Jak przygotować zaproszenia dla gości na ślub – co warto wiedzieć?

Przygotowania do ślubu dla wielu osób są stresujące i spędzają sen z powiek. Podczas przygotowań trzeba pamiętać o wielu formalnościach. Jedną z nich jest wybór zaproszeń, które zostaną wręczone gościom. Pojawia się jednak pytanie, jak je wybrać, na co zwrócić uwagę, jakie zaproszenia sprawdzają się najlepiej, jakie informacje powinny się na nich znaleźć, a także kiedy i w jaki sposób wręczyć zaproszenia? To kwestie, z którymi trzeba się uporać. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jakie zaproszenia na ślub warto wybrać?

Wybór odpowiednich zaproszeń na ślub nie jest prosty. Na rynku jest wiele ciekawych propozycji, przez co trudno zdecydować się na te jedyne. Warto wiedzieć, że zaproszenia mogą różnic się od siebie jakością papieru, z którego są wykonane, kolorem, motywem, a także sposobem składania i ceną. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na wszystkie te aspekty. Kolor i motyw zaproszeń powinien być dopasowany do dekoracji i stylistyki w jakiej urządzona będzie sala weselna. Papier powinien wyróżniać się wysoką gradacją, a co więcej musi być wysokiej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że zaproszenia nie zniszczą się po dostarczeniu do gości i będą dla nich oryginalną i trwałą pamiątką.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniach ślubnych?

Kolejną kwestią, o której nie można zapomnieć, jest określenie jakie informacje znajdą się w zaproszeniu. Nie można zapomnieć o wpisaniu imion pary, która będzie przystępować do ceremonii zaślubin. Bardzo ważne jest również wpisanie kto i kogo zaprasza na ślub i wesele. W zaproszeniu nie może zabraknąć informacji na temat tego, gdzie, kiedy i o której godzinie odbędzie się ślub i wesele. Doskonałym dopełnieniem każdego zaproszenia jest zabawny wierszyk, w którym przyszła Para Młoda zaznacza, co chciałaby dostać na prezent ślubny. Dzięki temu goście będą mieli łatwiejszy wybór.

Kiedy i jak dostarczyć zaproszenia ślubne?

Najlepiej zdecydować się na dostarczenie zaproszeń do osób zainteresowanych przynajmniej dwa miesiące przed planowaną uroczystością. Dzięki czemu rodzina i znajomi będą mieli wystarczająco dużo czasu na to, by zorganizować sobie wolne na ten dzień.

Zaproszenia najlepiej wręczyć osobiście. Jeśli jednak nie jest to możliwe ze względu na to, że rodzina mieszka daleko lub za granicą można zdecydować się na wysłanie zaproszeń pocztą lub kurierem. Jednak w takim wypadku trzeba zadzwonić, by upewnić się, że zaproszenia dotarły pod właściwy adres.