classic blue

Classic Blue – Pantone ogłosił kolor na 2020 rok

Instytut Pantone podał, że kolorem roku 2020 zostanie 19-4052 Classic Blue. W naturze to odcień nieba o zmierzchu, w modzie interpretowany jest jako ten dodający elegancji, dawniej uzyskiwany z kamienia lapis lazuli, tak drogiego jak złoto.

Firma Instytut Pantone jest znanym na całym świecie ekspertem od komunikacji wizualnej. Od 20 lat ogłasza wiodący kolor na kolejne 12 miesięcy. Wybór ten jest poprzedzony dwudniowymi spotkaniami ze specjalistami zajmującymi się standaryzacją kolorów na całym świecie. Wybrana barwa wynika z obserwacji globalnych zachowań społeczeństwa i trendów w towarzyszących im zjawiskach. Po ogłoszeniu, wytypowany odcień staje się znacząco popularny.

Przenika do design’u, architektury czy do kolekcji projektantów mody

Classic Blue to odcień, który ma podkreślać spokój, stałość, wiarygodność, inaczej mówiąc wszystkie te aspekty, które obecnie są niezwykle cenione w codziennych sytuacjach, pełnych stresujących zdarzeń. To kolor, który wycisza, a w modzie świadczy o niezwykłym poczuciu elegancji. Jest też często obecny w propozycjach looków sypialnianych. Wierzy się, iż gwarantuje długi, spokojny i komfortowy sen. To więc doskonały czas na zdobycie wygodnej koszuli nocnej czy piżamy właśnie w tej barwie. Koniecznie przejrzyj propozycją od marki Vanilla night&day.