Cofnij wskazówki zegara – wybierz się na zabieg HIFU

Zabieg HIFU to innowacyjna terapia z zakresu medycyny estetycznej high-tech, która działa liftingująco i wyszczuplająco. Można zastosować ją zarówno na twarz, jak i na większe partie ciała. Co warto wiedzieć o zabiegach z zastosowaniem technologii HIFU?

Co to jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to terapia medycyny estetycznej wykonywana przy pomocy urządzenia, które wykorzystuje technologię skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu – od ang. high intensity focused ultrasound. Podczas zabiegu, w wyniku wybiórczego oddziaływania na określony obszar, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują tkankę do samoodnowy. Co ważne, ten rodzaj ultradźwięków jest w stanie docierać nie tylko do głębokich warstw skóry właściwej, ale też do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowych, dzięki czemu pozwala na uzyskanie wielowymiarowych efektów odmładzania.

Głębokie działanie i precyzja to podstawowe atuty innowacyjnego sprzętu Ultraformer III – jednego z urządzeń wykorzystywanych do zabiegów HIFU w warszawskiej Klinice Miracki. Przy pomocy tego aparatu można pracować na bardzo niewielkim wyizolowanym obszarze, a więc jest on idealny do zastosowania HIFU na twarz. Sprawdza się nawet w odmładzaniu tak delikatnych obszarów, jak skóra powiek, okolice ust, „kurze łapki” czy podbródek.

Na czym polega lifting HIFU?

Zabieg HIFU jest procedurą mało bolesną, a dla większego komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe w formie żelu anestetycznego. Zabieg trwa około godziny i wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa.

Na początku specjalista nakłada na skórę specjalny żel, który ułatwia emisję ultradźwięków w głąb skóry. Następnie przesuwa głowicą urządzenia po obszarze zabiegowym. W przypadku zabiegu HIFU na twarz urządzenie działa na głębokości od 1,5 do 4,5 mm.

Pod wpływem skupionych ultradźwięków zachodzi proces liftingu termicznego. Polega to na rozgrzaniu tkanki do temperatury około 65-75°C, czego efektem jest obkurczenie istniejących włókien kolagenowych i pobudzenie skóry do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za prawidłową strukturę skóry i jej młody wygląd.

Urządzenie Ultraformer III to odzwierciedlenie wymagań współczesnej medycyny estetycznej – czas zabiegu jest minimalny, procedura nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji, urządzenie jest bezpieczne i skuteczne, a efekty uzyskiwane dzięki terapii są długotrwałe.

HIFU na twarz – efekty

Zabieg HIFU sprawia, że skóra absorbuje ultradźwięki, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Już po jednej sesji urządzeniem Ultraformer III owal twarzy wyraźnie się poprawia, a zmarszczki się wygładzają. Pierwsze rezultaty widoczne są po kilku dobach i wzmacniają się w ciągu kolejnych tygodni. W większości przypadków wystarczy jednorazowe zastosowanie HIFU, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty w postaci odmłodzenia skóry.

Zabieg HIFU to jedna z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych metod liftingu twarzy bez skalpela. Niweluje skutki starzenia się skóry w postaci zmarszczek, wiotkości, braku gęstości. Dodatkowo pozwala na usunięcie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka. Skóra jest zrewitalizowana na stałe i zasadniczo nigdy nie wraca do poprzedniego stanu. Oczywiście proces starzenia się skóry postępuje, jednak dzięki zabiegowi HIFU ma on łagodniejszy charakter.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.