dlonie

Jak skutecznie nawilżyć dłonie latem?

Dbanie o dłonie jest ważne, gdyż to właśnie one odpowiedzialne są za wykonywanie praktycznie każdej czynności, mają codziennie styczność z wieloma przedmiotami, jak również są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo skutkiem pandemii koronawirusa, naszym dłoniom stale towarzyszą środki dezynfekujące. Ważnym aspektem jest to, aby zadbać o jakość skóry. Powinniśmy ją dokładnie oczyszczać, a także nawilżać.

Dłonie wiele mówią o nas samych. Są niejako naszą wizytówką, dlatego bardzo dużą uwagę powinniśmy przyłożyć do tego, jak wyglądają. Zadbane i odżywione paznokcie, jędrna i dobrze nawilżona skóra, jak również brak blizn czy podrażnień skóry – to wszystko wpływa na całokształt.

Choć z reguły nie przywiązujemy wagi do tego, jak pielęgnować dłonie, warto zdecydowanie zmienić negatywne nawyki, gdyż skóra na dłoniach jest narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, na silne promieniowanie słoneczne, deszcz, kontakt z często ostrymi czy nieprzyjemnymi w dotyku przedmiotami.

Jak należy nawilżać dłonie w trakcie lata?

Lato to dla wielu zdecydowanie najpiękniejsza pora roku. Trzeba jednak wiedzieć, że w okresie letnim skóra dłoni musi być w odpowiedni sposób chroniona. Dlaczego? Musimy pamiętać, że większość naszego ciała składa się z wody. Jej znaczący ubytek od razu będzie zauważony. To samo dotyczy skóry. Musi być ona odpowiednio nawilżona – od wewnątrz, poprzez regularne picie wody, jak również od zewnątrz, poprzez stosowanie np. specjalnych kremów.

Krem nawilżający do rąk to jeden z podstawowych kosmetyków, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Kupując dobry krem, przede wszystkim powinniśmy kierować się takimi aspektami, jak:

– pojemność i wydajność,
– łatwość aplikacji,
– łatwość rozsmarowania, szybkie i regularne wchłanianie się,
– brak pozostawiania tłustych plam,
– właściwości, które sprawiają, że skóra jest odżywiona, jędrna, elastyczna, odporna na
mikropęknięcia,
– skład kremu, duże ilości substancji odżywczych, kojących, regenerujących.

Co daje nawilżona skóra rąk?

Oprócz oczywiście estetycznego wyglądu dłoni, przede wszystkim nawilżona skóra jest odporna na pęknięcia, łuszczenie się, innego rodzaju problemy, związane między innymi z podrażnieniami. Pamiętajmy, że sucha skóra może powodować drapanie się, a to z kolei prowadzić do bardzo poważnych problemów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych, hipoalergicznych środków do mycia, peelingów, jak również kremów nawilżających.