problemy

Jak dbać o relacje w związku – o czym warto pamiętać?

Wydawać się może, że pary, które doskonale się ze sobą dogadują nie mają problemów i nigdy się nie kłócą. Warto jednak wiedzieć, że na świecie nie ma żadnej pary, która nie przeżyłaby kilka lat bez jednej kłótni. To jednak nie ma wpływu na związek i relacje. Warto wiedzieć, jak żyć w taki sposób, by mimom problemów i codziennej rutyny nie utracić kontaktu i miłości. Chcesz wiedzieć jak dbać o relacje w związku? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Szczerość w związku to podstawa

Kłamstwo może zniszczyć każdy, nawet najlepszy związek. Warto więc pamiętać o tym by zawsze być szczerym ze swoim partnerem, nawet jeśli prawda jest bolesna i trudna do zniesienia. Tuszowanie zdrady, czy innego przewinienia nie ma żadnego sensu, ponieważ prawda prędzej, czy później dotrze do drugiej osoby, a jej odkrycie będzie boleć jeszcze bardziej. Warto więc mówić sobie o wszystkim. Milczenie również nie jest dobrym rozwiązaniem, w czasie sprzeczek. Dla niektórych osób wydawać się może, że milczenie jest sposobem na wykazanie swoich emocji lub przeżywanie problemów na swój sposób. Jednak badania wykazują, że milczenie może być kwalifikowane jako przemoc psychiczna. Osoba, która nie wie, czemu partner milczy czuje się zagrożona i zagubiona.

Rozmowy nie tylko o codzienności

W każdym związku podstawą dobrego życia jest rozmowa. Jednak nie chodzi tutaj o rozmowę o codziennych sprawach, takich jak „ co dziś jemy na obiad?” czy „co oglądamy wieczorem?” Bardzo ważne jest rozmawianie o sprawach ważnych i ważniejszych. Nie można ignorować problemów i zamiatać ich pod przysłowiowy dywan. Mając problemy z rozmawianiem warto zdecydować się na zastosowanie gry słownej. Można ją wymyślić samodzielnie lub wybrać produkty dostępne na rynku, a pojawia się ich coraz więcej. Dzięki temu można nauczyć się rozmawiać i słuchać partnera, co z pewnością będzie miało doskonały wpływ na związek.

Rutyna jest zabójcą każdego związku i uczucia

Popadanie w rutynę może zniszczyć każdy związek. Zamiast każdego dnia robić dokładnie to samo, warto zdecydować się na nowość. Każda para może znaleźć dla siebie pasję lub zainteresowanie, którą zajmie się przez pewien czas.

Warto pamiętać o tym, że ważny jest również kontakt z innymi. Na poprawę relacji może pomóc spotkanie z inną parą i omówienie swoich spostrzeżeń. Dzięki temu można spojrzeć na związek z zupełnie innej perspektywy.