pierwszy taniec

Jak przygotować się do ślubu – o czym warto pamiętać?

Ślub to wielkie wydarzenie, które dla przyszłej Młodej Pary wiele znaczy i przynosi duże zmiany w życiu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że przyszli małżonkowie marzą o tym, by dzień ten był idealny, a wszystkie formalności i szczegóły były dopięte na ostatni guzik. Jak przygotować się do ślubu i wesela? O jakich szczegółach nie można zapomnieć? W jaki sposób zadbać o to, by wszyscy goście świetnie się bawili? O tym wszystkim możesz dowiedzieć się z naszego poradnika.

Jaką salę na wesele najlepiej wybrać?

Jednym z wyborów, z którym zmagać się musi przyszła Para Młoda to wybór sali na wesele. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na lokalizację, Najlepiej sprawdzają się sale, które umieszczone są najdalej o pięćdziesiąt kilometrów od miejsca, w którym brany będzie ślub. Dzięki temu goście nie będą musieli daleko jechać, by móc zacząć bawić się z małżeństwem. Warto również upewnić się jak duża jest sala, czy jest na niej wystarczająco dużo przestrzeni, by rozstawić wszystkie potrzebne stoły oraz zostawić miejsce na tańce. Nie można zapomnieć o dopytanie się o catering. Warto dowiedzieć się, czy jest on organizowany przez właściciela sali, czy Para Młoda będzie musiała się tym zająć sama.

Jak wybrać i kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Kolejnym szczegółem, o którym nie można zapomnieć są zaproszenia na ślub. Warto wybrać je tak, by pasowały do całej papeterii, a także do motywu przewodniego wesela. Nie można zapomnieć o tym, by na zaproszeniach umieścić wszystkie ważne informacje. Nie może w nich zabraknąć informacji kiedy, o której godzinie i gdzie odbywa się ślub oraz wesele. Trzeba zawrzeć informacje kto i kogo zaprasza. Warto również umieścić wierszyk lub zgrabną informację na temat tego, jakie prezenty życzy sobie otrzymać Para Młoda. Zaproszenia należy wysłać przynajmniej dwa miesiące przed planowanym weselem. Najlepiej podarować je osobiście. Jeśli jednak rodzina mieszka daleko lub za granicą można zdecydować się na ich dostarczenie pocztą lub kurierem.

Atrakcje dla gości – jakie sprawdzają się najlepiej?

Organizując ślub nie można zapomnieć o atrakcjach dla gości. Może to być oczywiście pierwszy taniec, który na pewno będzie wzbudzał zachwyt. Jednak dodatkowo można zdecydować się na pokaz sztucznych ogni, lub wynajęcie budki do robienia zdjęć.

To jedynie niektóre z formalności, o których powinna pamiętać każda Para Młoda.