pory roku

Jakie obuwie wybrać na jesień i zimę 2021?

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a zaraz za nią zima. To bardzo wymagające pory roku, do których trzeba dobrze się przygotować. Jednym z przygotowań jest zmiana garderoby na cieplejszą, dzięki której przetrwanie chłodniejszych dni stanie się łatwiejsze. Jednym z elementów garderoby, który powinien być zmieniony na te pory roku są buty. Jak wybrać obuwie najlepsze na jesień i zimę? Czy obuwie trekkingowe na jesień i zimę powinno być inne od tego przeznaczonego na lato? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat!

Obuwie na jesień – jakie jest najlepsze?

Wybierając obuwie na sezon jesienny warto wziąć kilka aspektów pod uwagę. Po pierwsze pogoda jesienią może być zaskakująca, więc musi to być obuwie przygotowane na każdą porę roku. Zaleca się wybranie obuwia, które sięga do kostek, dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę przed niskimi temperaturami. Jednocześnie doskonale sprawdzi się takie, które jest lekkie i przewiewne, więc idealnie nadawać się będzie na cieplejsze dni. Po kupieniu butów warto je zabezpieczyć powłoką hydrofobową, dzięki czemu obuwie nie będzie przemakać, a co więcej z jego powierzchni będzie można bardzo szybko usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Obuwie zimowe – jak wybrać najlepsze?

Zima jest wyjątkowo wymagającą porą roku. Niskie temperatury, a nawet opady śniegu sprawiają, że trzeba mieć na nogach obuwie, które jest przygotowane do pracy w takich warunkach. Polecane jest obuwie wysokie, którego cholewka nie będzie pozwalać na wsypanie się śniegu do środka, nawet w momencie, w którym konieczne będzie pokonywanie wysokich zasp. Doskonale sprawdzają się buty z dodatkowym ociepleniem, dzięki czemu zapewniać będą ochronę przed zimnem, nawet podczas najbardziej mroźnych dni. Doskonale sprawdzają się buty z dobrze zarysowanym bieżnikiem, które nie będą się ślizgać, dzięki czemu można będzie się w nich poczuć bezpiecznie i pewnie na każdym kroku.

Obuwie trekkingowe na jesień i zimę – na co zwrócić uwagę?

Osoby wybierające się w góry w sezonie jesiennym i zimowym powinny pamiętać, że na szlakach może być niebezpiecznie. Trzeba wybrać profesjonalne obuwie do wspinaczki, dzięki którym zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia, a co za tym idzie nabycia kontuzji. Wybieranie wygodnego i bezpiecznego obuwia to dbanie o swoje zdrowie, a nawet życie podczas wspinaczki.

Pamiętając o tych kilku zasadach można wybrać dla siebie najlepsze i najwygodniejsze obuwie na te dwie pory roku.