kolory roku 2021

Kolory roku 2021 w palecie farb Annie Sloan

Według  Instytutu Pantone,  globalnej wyroczni w dziedzinie kolorów, w 2021 roku trendy zdominuje ten duet: szarość Ultimate Grey oraz cytrynowożółty Illuminating. Pierwsza barwa symbolizuje solidne podstawy i stabilizację, druga niesie ze sobą optymizm i nadzieję.

Łącząc uspokajający szary i słoneczny żółty w najbliższym otoczeniu możemy stworzyć aranżację zgodną z aktualnymi trendami, a przy tym wyrazić nasze prawdziwe emocje. Jak bowiem uzasadniał swój wybór Instytut Pantone, jest to mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, o mocy podnoszenia na duchu. Warto zatem sięgnąć po ten wyjątkowy zestaw, aby odmienić domowe wnętrza i rozpocząć rok w optymistycznym nastroju.

Odcienie idealnie odpowiadające kolorom roku 2021 odnajdziemy w palecie farb kredowych Chalk Paint™ Annie Sloan. Ta legendarna marka farb oferowana jest w 42 starannie wyselekcjonowanych kolorach, a wśród nich znajdują się Chicago Grey oraz English Yellow. Radosny, jasny i wyrazisty słoneczny żółty jest pełen nadziei na przyszłość. Połączony z ciepłą, łagodną szarością pomoże nam (z uśmiechem na ustach, ale twardo) stąpać po ziemi – mówi Annie Sloan.

Szary to doskonały kolor bazowy, niezwykle popularny we wnętrzach od wielu sezonów

Żółty natomiast sprawdzi się jako pogodny i wyrazisty akcent kolorystyczny. Ten modny duet barw jest również niezwykle uniwersalny, ponieważ może być z powodzeniem zastosowany w aranżacjach w różnych stylach. Oba odcienie świetnie współgrają z lśniącymi dodatkami w kolorze srebra lub chromu, które są znakiem rozpoznawczym stylu glamour. Efektownie zaprezentują się w towarzystwie bieli oraz naturalnego drewna we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Z kolei za sprawą elementów aranżacji w czarnym matowym wykończeniu, wnętrze w kolorach szarym i żółtym zyska loftowy klimat.

Annie Sloan, która od ponad 30 lat inspiruje kolejne pokolenia do wprowadzania kreatywnych zmian we wnętrzach proponuje zastosowanie odcieni odpowiadających kolorom roku 2021 w domowym biurze. To tutaj spędzamy ostatnio najwięcej czasu. Potrzeba nam tu zatem inspiracji oraz dawki pozytywnej energii. Brytyjska ekspertka w dziedzinie kolorów podpowiada, aby na odcień English Yellow pomalować ścianę (kolor ten dostępny jest również w palcie farb ściennych Wall Paint), a używając szarości Chicago Grey odnowić biurko. Efekt, to nowoczesna aranżacja z nutą retro, optymistyczna i zachęcająca do działania.

Z łatwą w użyciu farbą kredową Chalk Paint™ wnętrzarskie metamorfozy przeprowadzimy szybko i sprawnie. Wystarczy pędzel lub wałek, aby na modne kolory pomalować także komodę, szafkę nocną albo drewniane krzesła czy stolik z palet. Kolorystycznej przemianie możemy poddać także dodatki: ramę lustra, donice albo pojemniki do przechowywania. Farbę Chalk Paint™ można bowiem z powodzeniem stosować na niemal wszystkich popularnych materiałach.