wnętrza

Łazienka na 5 sposobów – pomysły na wnętrza w różnych stylach

Łazienka to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o projekt wnętrza. Należy w nim umiejętnie połączyć kwestie estetyczne z tymi technicznymi. Kluczową rolę odgrywa więc przemyślany design elementów wyposażenia. A żeby wizualnie i  funkcjonalnie wszystko do siebie pasowało, najlepiej postawić na rozwiązania systemowe. W przypadku FDESIGN stanowią one istotę oferty. Co więcej, dają szerokie możliwości wyboru ulubionej konwencji stylistycznej.

Współcześnie wyraźnym trendem jest prezentacja oferty produktowej w inspirujących kontekstach. Chodzi tu o podpowiedzi w zakresie konkretnych stylów wnętrzarskich oraz informacji, o jakich elementach wyposażenia wnętrza należy pamiętać. Systemowość, czyli inaczej komplementarność produktów, pozwala w szybki sposób wyposażyć całe pomieszczenie – takie jak łazienka. Tym też kieruje się marka FDESIGN. Gotowe pomysły pojawiają się w różnorodnych konwencjach odpowiadających najgorętszym i szczególnie lubianym trendom wnętrzarskim. Produktom wysokiej jakości towarzyszy więc solidna dawka wiedzy, co pozwala wygodniej i z doskonałym efektem urządzić domowe przestrzenie. Co ważne, propozycje FDESIGN wyrażają nowy nurt w podejściu do wnętrz, w którym wzornicza perfekcja łączy się z najwyższą funkcjonalnością oraz podejściem proekologicznym.

Wielkomiejska elegancja

W dzisiejszych metropoliach nowoczesność wzornicza łączy w sobie zamiłowanie do minimalizmu z wyszukanymi, intrygującymi akcentami, które pełnią funkcję praktycznych dekoracji. Nie musi być ich dużo, jednak zawsze powinny przyciągać wzrok. Idealnym tłem dla nich są wielkoformatowe dekory z efektem otwartej przestrzeni. W takiej konwencji doskonale sprawdzają się baterie z kolekcji Zaffiro. Ich detale przypominają kamienie szlachetne, którym ingerencja człowieka pozwala osiągnąć najwyższe walory estetyczne i najwspanialsze formy. Różowe złoto łagodzi przy tym wyrazistość czerni, a matowe wykończenie podkreśla błyszczące elementy. Miękkie linie mieszaczy baterii z kolei subtelnie dynamizują ich kształt, dodając całości więcej lekkości.

Gwiazdorski glamour

Ponieważ styl glamour zrodził się w hollywoodzkich rezydencjach, ma w sobie odrobinę gwiazdorskiego przepychu, ale też pewnej nonszalancji i odwagi. W łazience w takiej konwencji warto postawić na połyskujące detale, bogate rysunki szlachetnych materiałów czy wysmakowane kontrasty barwne. W bateriach z kolekcji Ardesia aksamitna czerń ich powierzchni, przywołująca skojarzenie z najciemniejszym łupkiem, łączy się z blaskiem różowego złota. Dzięki temu proste, smukłe sylwetki zyskują odrobinę awangardowy akcent z charakterystycznymi grawerami w formie heksagonów (sześciokątów). Z jednej strony mają przez to jeszcze większy walor dekoracyjny, z drugiej zaś – rytm i geometryczną powtarzalność.

Nowoczesna harmonia

Łazienki w stylu nowoczesnym wydają się niekiedy skromne, a nawet nieco surowe. To jednak pozory, ponieważ w rzeczywistości są bardzo wysmakowane, eleganckie, rzetelnie przemyślane w aspekcie funkcjonalności. Ograniczona kolorystyka w połączeniu z zamiłowaniem do prostych linii tworzy przejrzyste, uporządkowane wnętrze, a dekoracje stosuje się tylko w minimalnym stopniu. Warto bawić się różnymi odcieniami szarości, srebra, bieli, a także różnorodnymi fakturami. W ten sposób dyscyplina przestrzenna zyskuje więcej łagodności i wdzięku. Baterie z kolekcji Meandro w pełni wyrażają zamiłowanie do tak rozumianego nowoczesnego balansu. Dostrzegalny w nich umiar projektowy nie dominuje w wystroju, lecz gustownie wzbogaca jego założenia stylistyczne. Organiczne formy z lekko zaokrąglonymi elementami kojarzą się z przepływem wody i jej twórczą działalnością, pobudzając wyobraźnię oraz redukując stres.

Dostojny vintage

Wiekowe wille na południu Europy, a może bliższe nam geograficznie mieszkania w starych kamienicach? To właśnie w takich miejscach historia miękko łączy się z nowoczesnością. Co ważne, takie przestrzenie zapewniają wręcz nieograniczone możliwości aranżacji. Można zestawiać ze sobą historyczne płytki, odrestaurowany parkiet, dodać do tego spatynowane meble czy misternie zdobione lustra. Wszystko to przekłada się na niepowtarzalny wystrój – umocowany w tradycji, a przy tym bardzo współczesny, autentyczny, z nutką nostalgii. W tym nurcie powstała kolekcja baterii Lacrima. Delikatne, okrągłe detale na uchwytach przypominają kropelki łez, które układają się w urokliwą konstelację w stylistyce vintage. W łazience stają się wyrazistą ozdobą, którą warto podkreślić ceramiką oraz materiałami wykończeniowymi nawiązującymi do przeszłości.

Retro odświeżone

Czy inspiracje retro mogą być wybitnie współczesne? Jak najbardziej! Wystarczy czyste formy i łagodne kolory potraktować jako zbalansowane tło, na którym wzornictwo nawiązujące do historii zyska odpowiednią ekspozycję. Świetny przykład stanowią tu chociażby zestawy natryskowe z kolekcji Lacrima z klasycznie uformowanymi, zaokrąglonymi deszczowniami – do wyboru wariant natynkowy albo bardziej oszczędny wizualnie podtynkowy. Ten drugi cieszy się szczególną popularnością we współczesnych łazienkach. W przypadku Lacrimy, zwłaszcza z wykończeniem chrom, łączy w sobie minimalistyczny nurt projektowy z ukłonem w stronę tradycji.