skóra twarzy

Pielęgnacja skóry po lecie

Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie na naszą skórę twarzy. Opalona skóra, choć dodaje nam egzotycznego wyglądu, często jest przesuszona, odwodniona, potrzebuje regeneracji i odżywienia. Ważne w takiej sytuacji by dostarczyć skórze kompleksowego działania, z jednej strony za pomocą kosmetyków, a z drugiej strony za pomocą odpowiednich zabiegów.

Opalając skórę, musimy uświadomić sobie, że promienie słoneczne obniżają nasze nawilżenie skóry i osłabiają napięcie skóry. Opalanie prowadzi do przebarwień i popękanych naczynek. Na skórze pogłębiają się zmarszczki. Słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, który ma chronić naskórek przed czynnikami zewnętrznymi, to z kolei prowadzi do wyparowania wody i przesuszenia skóry.

Zatem co zrobić, żeby skóra odzyskała swój blask i nawilżenie?

Kosmetyki

Pierwszym krokiem jest regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Najlepiej takich, które zawierają duże stężenie składników aktywnych takich jak:

  • Witamina E, która rozjaśnia skórę, zmniejsza przebarwienia, działa przeciwzapalnie i nawilża skórę.
  • Olej acai, działa przeciwstarzeniowo, nawilża, wzmacnia naczynka, a także działa antybakteryjnie.
  • Kwias hialuronowy – to  idealny składnik który nawilża, odmładza skórę, zapobiega utracie wilgoci, przez co skóra jest jędrna i napięta
  • Masło shea –  doskonale regeneruje i odżywia skórę, Jest bogatym źródłem witamin A i E, które odpowiadają za opóźnianie procesów starzenia się skóry i jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia.

Wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera te składniki, jednak ważne jest ich stężenie, które w profesjonalnych liniach kosmetyków np. Diego dalla Palma Hydrtion jest większe, a co za tym idzie, kosmetyki te dają lepsze efekty.

Zabiegi

Poza odpowiednio dobranymi kosmetykami, warto też pomyśleć o profesjonalnych zabiegach wykonanych w sprawdzonej Klinice. Ogromne znaczenie ma także trafna diagnoza skóry i dobranie produktów odpowiednich do jej potrzeb. Efekty naszej pielęgnacji będą wówczas znacznie lepsze. Zabiegi na skórę twarzy, zalecane po okresie wakacyjnym:

  • Mezoterapia
  • Infuzja tlenowa
  • Zabiegi nawilżające Diego dalla Palma