żuchwa

Proteza zębowa. Kiedy jej stosowanie przynosi najlepsze efekty?

Bardzo dużo osób, najczęściej w starszym wieku wykazuje trudności z zachowaniem wszystkich naturalnych zębów, nawet pomimo odpowiedniej profilaktyki. Brak uzębienia może prowadzić do bardzo poważnych problemów związanych z żuchwą oraz stawami, jak również negatywnie wpłynąć na możliwość rozgryzania i rozdrabniania pożywienia. Jednym z rozwiązań, które może poprawić komfort codziennego życia są dobrej jakości protezy zębowe, jednak warto pamiętać, że skorzystanie z pomocy doświadczonego protetyka jest na wagę złota. Kiedy warto sięgnąć tego typu rozwiązanie? Podpowiadamy.


Wraz z wiekiem słabnie nie tylko nasze ciało, ale również zęby. Problemy możemy mieć zarówno ze stawami, jak również z dziąsłami, o samych zębach nie wspominając. Choć nawet mieliśmy w ciągu całego życia możliwość regularnego i systematycznego dbania o zęby, to wiek robi swoje.

Systematyczna pielęgnacja zębów może czasem nie wystarczyć. Dlaczego? Problemem oraz przyczyną psucia się zębów mogą być również choroby, które przechodzimy, jak również leki, które zażywamy. Kompleksową pomoc protetyczną oraz stomatologiczną otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także:  https://maney.pl/ortodoncja-u-doroslego-pacjenta-jakie-efekty-moze-przyniesc/

Czym dokładnie jest proteza zębowa?

Proteza zębowa to przede wszystkim efekt pracy takiego specjalisty, jakim jest protetyk zębowy. To rodzaj specjalistycznego wypełnienia protetycznego, które stosuje się przede wszystkim u osób, które straciły zęby, np. wskutek wypadku czy leczenia. Proteza zębowa może być ruchoma, albo stała. Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmie specjalista.

Protezy zębowe są bardzo dobrym sposobem na to, aby skutecznie poradzić sobie z ubytkami. Proteza stała jest w taki sposób, aby nie można było jej samodzielnie usunąć. Proteza ruchoma może być wyjmowana wtedy, gdy mamy na to chęć lub w sytuacji, gdy to jest konieczne, np. w trakcie snu.

Zalety

Protezy zębowe umożliwią (nie tylko starszym osobom) przede wszystkim normalne funkcjonowanie, nie tylko we własnym domu albo mieszkaniu, wśród własnej rodziny, ale również na zewnątrz – w sklepie, u lekarza, w pracy, w kontaktach społecznych oraz biznesowych z innymi ludźmi. Druga kwestia jest taka, że osoba posiadająca protezę zębową będzie mogła normalnie spożywać posiłki i produkty, również twarde, z którymi do tej pory po prostu sobie nie radziła.

Nie bez znaczenia jest również efekt wizualny. Gdy mamy piękny i szeroki uśmiech, nie musimy się mierzyć z własnymi kompleksami, jak również z opiniami innych osób na nasz temat. Szerokim uśmiechem możemy załatwić bardzo dużo spraw.