ktw fashion week

Rusza KTW Fashion Week Pop-up Store w Galerii Katowickiej

7 października swoją działalność zainauguruje nietypowy butik, efekt kolaboracji dwóch wydarzeń modowych: trzeciej edycji KTW Fashion Week oraz Katowice Fashion Week. Pop-up Store, zajmujący powierzchnię prawie 150 m kw., zostanie otwarty w Galerii Katowickiej. Kupimy tu ubrania niektórych projektantów „selected by KTW FW”. Za realizację projektu odpowiada Bartosz Pilawski.

KTW FASHION WEEK POP-UP STORE to koncept zrzeszający polskich projektantów, będący otwarciem się na młodych twórców mody, zwróceniem uwagi na debiutujące talenty, ale także podkreśleniem, że „moda z wybiegu” jest dla wszystkich. Na razie zaplanowano, że butik będzie funkcjonował do końca grudnia.

Znajdziemy tu najnowsze kolekcje marek, które występują z pokazami podczas KTW FW

Otwarcie rozpocznie się mocnym i bardzo charakterystycznym akcentem – premierą nowej kolekcji marki PILAWSKI, MMC oraz pierwszymi pokazowymi sylwetkami z wybiegu KTW Fashion Week młodych projektantów. Czyją odzież będzie można znaleźć w KTW FASHION WEEK POP-UP STORE w Galerii Katowickiej? Pojawi się m.in. MMC (duet Ilona Majer i Rafał Michalak), PILAWSKI, Natasha Pavluchenko, Piotr Popiołek, Mateusz Jarmuła, Robert Kuta, Julia Fusiecka, Monika Ptaszek. Większość outfitów dostępna będzie „od ręki”, a w lokalu będziemy mogli również spotkać się z projektantami (m.in. z MMC, Pavluchenko i Pilawskim) i zamówić dla siebie coś specjalnego.

– Do pop-up store w Galerii Katowickiej zapraszamy tych, którzy w modzie uwielbiają funkcjonalność i szukają propozycji ułatwiających tworzenie różnych look’ów.  Zależy nam na tym, by pop-up’u nie identyfikować z konkretną grupą osób noszących projekty polskich projektantów. Naszymi klientami mogą być zarówno ludzie młodzi, którzy swoje ubrania przygotowują w stricte streetwear’owych stylizacjach, ale także osoby pracujące na co dzień w miejscach, gdzie obowiązuje tzw. dresscode – mówi Bartosz Pilawski, szef projektu.

KTW FASHION WEEK POP-UP STORE w Galerii Katowickiej powstał w ramach współpracy największego wydarzenia modowego w Polsce – KTW Fashion Week, którego trzecia edycja odbędzie się w Fabryce Porcelany w dniach 10-13 października 2019 (czwartek-niedziela) z Galerią Katowicką, organizującą Katowice Fashion Week w dniach 11-12 października. Dzięki tej kolaboracji w trakcie obydwu wydarzeń zarówno w Fabryce, jak i w Galerii zobaczymy pokazy topowych młodych projektantów oraz wybranych marek, najemców Katowickiej.