jaki szampon wybrac

Szampon do włosów – czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni?

Szampon do włosów już dawno przestał pełnić jedynie funkcję kosmetyku myjącego. Obecnie mamy do czynienia z nowoczesnymi formułami. Nowoczesne szampony do włosów są podstawą codziennej pielęgnacji naszych włosów, a także skóry naszej głowy. Aby wybrać idealny szampon do włosów, to musimy się im nieco przyjrzeć. Nie możemy w żadnym wypadku kupować szamponu w ciepło.

Szampon pod rodzaj włosów

Na pewno włosy suche są problemem, który często się pojawia. Gdy skóra naszej głowy produkuje za mało łoju, to właśnie wtedy mamy do czynienia z suchymi włosami. Włosy suche łatwo się łamią i są najczęściej bardzo zniszczone. Wówczas potrzebujemy szampon do włosów oraz odżywki do włosów, które zabezpieczą odpowiednio nasze włosy, ale jednocześnie je nawilżą i natłuszczą w sposób delikatny.

W przypadku suchych włosów zasadą podstawową jest wybór szamponu bardzo delikatnego. Preparat, który byłby zbyt silny, mógłby włosy jeszcze bardziej wysuszyć. Na pewno stan naszych włosów niezbyt by się poprawił. Gdy należy do grupy osób, która codziennie myje włosy, to wybierzemy koniecznie szampon przeznaczony do stosowania codziennego.

W dobrym szamponie muszą się znaleźć emoleinty. To one odpowiadają za natłuszczenie powierzchni włosa oraz także zapobieganie utracie wody Po zastosowaniu mamy poczucie miękkości, a także gładkości. Składniki o emoliencyjnym działaniu to silikony, mineralne oleje, oliwa z oliwek, olej arganowy, czy też masło shea.

Włosy zniszczone

Włosy zniszczone to spory problem. Ich dosyć kiepski stan wynikać może z pielęgnacji niewłaściwej, narażenia włosów na wysoką temperaturę, czy też nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV. Takowe włosy wymagają odżywienia, regeneracji, a także ochrony przed zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami. W szamponach do suchych i łamliwych włosów powinny być natłuszczające, nawilżające, odżywcze, jak i wygładzające składniki. Gdy wybieramy szampon, to koniecznie muszą się w nich znajdować takie składniki, jak ceramidy, proteiny, prowitaminy, a także lipidy.

Dobre szampony znajdziemy zarówno w szeroko dostępnych drogeriach, ale także wśród asortymentu profesjonalnego, który znajdziemy w salonach fryzjerskich. W ogóle to możemy się skusić na pomoc fryzjerów w wyborze odpowiedniego szamponu i odżywki. Na pewno nam pomogą. Co więcej, znają nasze włosy, jak nikt inny. Powinniśmy mieć to na uwadze.

Na sam koniec dodajmy, że wcale dobry szampon do włosów nie musi być bardzo drogi.