modne wnetrza

To samo wnętrze – dwa pomysły na aranżację

Stoisz przed wyzwaniem wyremontowania łazienki? Musisz wszystko rozplanować i podjąć wiele decyzji, co najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience? Ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale oto jakie zalety niesie za sobą wanna, a jakie kabina prysznicowa. Jak zaaranżować całą przestrzeń pod konkretne rozwiązanie? Podpowiadamy!

Wanna czy kabina prysznicowa?

To podstawowe pytanie, które musi zadać sobie każdy planujący przestrzeń w łazience. Ostateczny wybór jest ściśle powiązany z naszymi preferencjami. Jedni będą preferowali długie, relaksujące kąpiele, inni szybkie i konkretne prysznice. Bez względu na to, co na ten moment wydaje nam się lepsze, warto spojrzeć z dalszej perspektywy na ten wybór. Takie wybory niejednokrotnie dokonuje się na lata, podczas których może okazać się, że w rodzinie pojawi się dziecko lub osoba starsza, która będzie potrzebowała łatwiejszego dostępu do kąpieli. Istnieje szereg rozwiązań, które można zastosować bez względu na to, czy zdecydujemy się ostatecznie na wannę czy prysznic, ale warto mieć na uwadze, czy obecne wybory będą również w przyszłości dla nas optymalne. Dla przykładu niski brodzik będzie wygodny przy wchodzeniu i wychodzeniu, natomiast brodzik głęboki może posłużyć jako miejsce kąpieli dla dziecka.

Jak zagospodarować łazienkę, aby było funkcjonalnie?

Gdy najważniejszy wybór mamy za sobą, warto również zastanowić się jak wanna bądź kabina prysznicowa będą komponowały się ze stylem całego pomieszczenia. Może się bowiem okazać, że wanna w małej przestrzeni będzie niepraktyczna a kabina za mało funkcjonalna – z jednej strony wanna będzie zabierała miejsce, które przy wyborze kabiny można by zagospodarować na przechowywanie – z drugiej strony w kabinie nie zrobimy tego wszystkiego, na co moglibyśmy sobie pozwolić posiadając wannę, chociażby coś przeprać. Jedno jest pewne – dla każdego funkcjonalność oznacza co innego i to my, indywidualnie, powinniśmy odpowiedzieć sobie, czego potrzebujemy. Nie mniej, zarówno styl wanny jak i kabiny prysznicowej można dobrać tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Mnogość rozmiarów, kształtów, kolorów oraz materiałów, z których zostały wykonane produkty będzie z pewnością odpowiedzą na potrzeby nawet tych, najbardziej wymagających osób.

Mniej znaczy więcej – czy zawsze?

Jeśli tylko mamy taką możliwość, a decyzja na co ostatecznie postawić wydaje się niemożliwa do rozstrzygnięcia, zawsze możemy zaaranżować w łazience zarówno wannę jak i kabinę prysznicową. Takie rozwiązanie jest nie tylko najpraktyczniejsze, ale tworzy spójną kompozycję oraz w pełni wyposażoną przestrzeń łazienkową, która zapewni relaks i praktyczność każdemu – bez względu na wiek, aktywność i indywidualne preferencje. Obydwa sprzęty nie muszą wcale zajmować wiele przestrzeni – w ofercie dostępne są zarówno wanny jak i kabiny w mniejszych rozmiarach – jest więc to rozwiązanie najbardziej kompleksowe.