Zamienniki perfum – dlaczego warto w nie inwestować?

Rynek perfumiarski rozwija się w szybkim tempie. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele zamienników drogich perfum. Są one równie trwałe, a zapachami do złudzenia przypominają oryginały popularnych marek. Jak znaleźć te najlepsze i dlaczego warto w nie zainwestować?

Trwałość i zapach

Zamienniki perfum były owiane złą sławą ze względu na brak rzetelnych informacji o takich produktach. Obecnie świadomość konsumentów stale się zwiększa. Dlatego też można zaobserwować duży wzrost zakupu tańszych zamienników. W produkcji nie różnią się ona niczym. Jeżeli chodzi o składniki to aby produkt można było nazwać odpowiednikiem, trzeba go dobrze odwzorować.

W tym celu zatrudniani są specjaliści, którzy analizują oryginalne zapachy, a następnie przystępują do przygotowania specjalistycznych receptur. Muszą one mieć odpowiednie proporcje konkretnych składników. Niezwykle istotne jest, aby producent nie oszczędzał na składnikach, które utrwalają efekt rozpylania perfum. Są one drogie i decydują o trwałości, jednak inwestycja w nie z pewnością się zwróci. Przykładem na idealne odwzorowanie jakości są perfumy Tom Ford.

Konkurencyjna cena

Wyprodukowanie zamienników popularnych perfum, sumując wszystkie koszta, nie jest jednak kosztowne. Wysokie ceny oryginałów są powiązane z promowaniem produktów w formie reklam. Nad informacjami, które przekazywane są w telewizji czy radiu, pracują specjalne sztaby ludzi. Wszystko wieńczy zakontraktowanie gwiazdy światowej sławy, która sygnuje swoim nazwiskiem drogie perfumy. W związku z tym ceny takich produktów są zdominowane kosztami reklamy oraz marketingu.

Szeroki wybór

Tworzenie tańszych form perfum nie polega na wymyślaniu nowych zapachów, lecz na analizie ich składu. Dzięki temu można tworzyć kolejne wersje, gdy tylko nowy produkt pojawi się na rynku. Zapachy można dobierać do okazji, nastroju czy kreacji. Ogromny asortyment, jakim dysponują sklepy pozwala na dopasowywanie perfum do każdego klienta.

Wysoka jakość

Decydując się na zakup tańsze odpowiedniki drogich marek można być pewnym, że otrzyma się trwały zapach, który utrzyma się przez długi czas. Bardzo często różnica w zapachu jest praktycznie niewyczuwalna. Zamienniki są tworzone na podobnych lub nawet takich samych nutach zapachowych. Produkowane są z wysokiej jakości esencji, co zapewnia trwałość perfum i doskonałe łączenie się nut zapachowych. Wysokoprocentowe stężenia olejków eterycznych pozwalają na przedłużenie efektu, a ich wybór podyktowany jest niskim kosztem, lecz wysoką jakością.