ściany w salonie

Jak urządzić modny salon – o czym warto pamiętać?

Urządzanie wnętrz w domu nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Trzeba jasno określić w jakim stylu mają być urządzone pomieszczenia, by wiedzieć jaką kolorystykę wybrać, a także jakie meble i dodatki sprawdzać się będą najlepiej. Salon to pomieszczenie, gdzie powinna panować przyjazna atmosfera, dlatego warto nieco dłużej zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać. Chcesz dowiedzieć się jakie są popularne sposoby na urządzanie modnego salonu? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jakie meble do salonu najlepiej wybrać?

Będąc w trakcie urządzanie salonu warto zwrócić uwagę na meble, które zostaną w nim umieszczone. Zaleca się zastosowanie mebli, które są praktyczne, pojemne i wygodne. Doskonale sprawdzają się meble tapicerowane takie jak kanapy, sofy i fotele, na których można wygodnie usiąść i zrelaksować się podczas oglądania ulubionego serialu. Warto wiedzieć, że potrzebny może okazać się regał RTV, na którym ustawione zostaną akcesoria do obsługi kina domowego. Przydatne mogą być również komody, w których umieszczone zostaną akcesoria, z których korzysta się najczęściej w salonie. Decydując się na meble do tego pomieszczenia najlepiej wybrać te w zestawie lub zamówić meble robione ręcznie. Dzięki temu można zadbać o spójność w pomieszczeniu.

Kolory na ściany do salonu – co wybrać?

Wiele osób ma problem z wybraniem koloru ścian do pokoju dziennego. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak dużo kolorów dostępnych jest na rynku. Warto jednak skupić się nad tym, jaką stylistykę ma mieć pomieszczenie. Jeśli ma być to salon nowoczesny i minimalistyczny to doskonale sprawdzi się kolor biały, szary i połączenie drewna. Jeśli wnętrze ma być urządzane w stylu awangardowym można pozwolić sobie na większą swobodę, ponieważ na ścianach może być nałożony nawet pudrowy róż, czy musztardowa żółć. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kolor ten nałożony będzie na dużą powierzchnię, więc trzeba zastanowić się jak będzie wyglądać na dużej ścianie.

Dodatki na ścianę do salonu

Chcąc zadbać o to, by salon wyglądał modnie i stylowo warto zdecydować się na zastosowanie dekoracji na ścianę. Polecane są różnego rodzaju plakaty lub duże zdjęcia. Mogą to być plakaty z przypadkowymi zdjęciami i motywami, które będą pasować do stylu, w którym urządzony jest salon.

Doskonale sprawdzać się będą również duże zdjęcia rodzinne.