skóra twarzy

Jakie kosmetyki najlepiej wybrać do cery trądzikowej?

Trądzik to problem skóry, z którym borykają się nie tylko osoby w wieku młodzieńczym, ale także dorośli. Pojawiać się może z wielu powodów – przez zaburzenia hormonalne, nadmierny stres, przemęczenie, złą pielęgnację lub nieprawidłowy styl życia. Warto jednak wiedzieć, że prowadzić może do obniżenia samopoczucia oraz samooceny. To właśnie dlatego wiele osób zastanawia się w jaki sposób zadbać o cerę trądzikową, tak by wyglądała zdrowo. Jakie kosmetyki warto stosować do pielęgnacji cery trądzikowej? Tego możesz dowiedzieć się z naszego poradnika.

Olejek z drzewa herbacianego do cery trądzikowej – czemu warto?

Jednym z kosmetyków, który warto stosować przy pielęgnacji skóry trądzikowej jest olejek z drzewa herbacianego. Ma on właściwości wysuszające, dzięki czemu pomaga pozbyć się małych wyprysków i stanów ropnych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Dzięki temu wspomaga walkę ze stanami zapalnymi i zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się trądziku po większych obszarach skóry. Warto jednak pamiętać, że jest silnie wysuszający, więc nie można go stosować na duże powierzchnie skóry. Zaleca się moczenie patyczka kosmetycznego w olejku z drzewa herbacianego i nakładanie go punktowo na wypryski.

Olejek tamanu do cery trądzikowej – czy jest skuteczny?

Osoby borykające się z trądzikiem często mają problem z przebarwieniami i zaczerwienieniami na skórze. Pojawiają się przez powstające stany zapalne, a także wyciskanie wyprysków. Usunięcie przebarwień po trądzikowych wymaga czasu, jednak jest naturalny kosmetyk, który może pomóc w walce. To olejek tamanu, który przyczynia się do wyrównania kolorytu skóry, rozjaśnienia skóry oraz usunięcia przebarwień. Warto stosować go każdego dnia dwa razy dziennie. Najlepiej nakładać go w formie kremu, przy czym należy go delikatnie wmasowywać w skórę. W ten sposób można zadbać o to, by poprawiło się krążenie skóry, co wspomaga sprawną odbudowę komórek naskórka.

Olejek laurowy do cery trądzikowej – jakie ma działanie

Polecanym kosmetykiem jest również olejek laurowy, który ma działanie zbliżone do olejku z drzewa herbacianego. Skutecznie zwalcza stany zapalne, odżywia skórę i wysusza wypryski. W tym przypadku również zaleca się stosowanie punktowe.

Olej konopny na trądzik – czy warto?

Pomocny może okazać się również olejek konopny, który ma działanie przeciwtrądzikowe. Jednocześnie działa nawilżająco i odżywczo.

Decydując się na stosowanie wyżej wymienionych kosmetyków, można mieć pewność, że wygląd i kondycja cery znacząco się poprawią.