olejek do brody

Jak właściwie nakładać olejek do brody? Poznaj zasady pielęgnacji brody

W trakcie pielęgnacji swojej brody nie wystarczy tylko obkupić się odpowiednimi kosmetykami, które służą do dbania o nią. Trzeba też dbać o ich prawidłowe nakładanie, a także regularność, która jest fundamentem pielęgnacji, dzięki któremu możemy liczyć na jej pozytywne efekty znacznie szybciej. Jak więc właściwie nakładać olejek do brody? Oto najważniejsze zasady, których trzeba się trzymać w trakcie jej pielęgnacji. 

Zasady pielęgnacji brody, których warto się trzymać

Zanim przejdziemy do tego, jak powinien być używany olejek do brody, warto poznać pewne zasady pielęgnacji, które przydadzą się każdego dnia. Przede wszystkim nie powinniśmy się aż tak bardzo skupiać na tym, jaki olejek do brody sprawdzi się najlepiej, a na tym, by brodę pielęgnować regularnie. Olejki do brody są bowiem dość podobne i często nie ma między nimi większych różnic. Ponadto lepsze efekty zapewni zwyczajny olejek używany codziennie, niż idealnie dopasowany, który użyjemy może dwa razy w tygodniu.

Poza regularnością trzeba też pamiętać, że pielęgnacja to nie tylko milion kosmetyków. Równie dobrze wystarczą nam około trzy, które będą prawidłowo używane. Są to kolejno specjalny szampon do brody, wcześniej wspominany olejek do brody, a także cokolwiek służącego do jej układania. Największe możliwości stylizacyjne zapewnia zazwyczaj wosk do brody o wysokiej zawartości wosku pszczelego. 

Szampon oczywiście służy do mycia brody. Olejku używamy po myciu w trakcie pielęgnacji, a wosk przyda się, gdy chcemy, by nasza broda była idealnie ułożona, gdyż wychodzimy na randkę, czy też na przykład na ważne spotkanie, na którym schludny wygląd będzie miał spore znaczenie. 

Jak prawidłowo korzystać z olejku do brody?

Przede wszystkim do poprawnego korzystania z olejku do brody będzie potrzebny też wcześniej wspomniany szampon. Olejek trzeba bowiem nakładać jedynie na czystą brodę, która została wcześniej umyta po to, by pozbyć się z niej wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby ograniczać wchłanianie się składników olejku do brody. 

Po umyciu broda powinna nieco przeschnąć, lecz nie w pełni. Olejek najłatwiej jest bowiem nałożyć na lekko wilgotny zarost. Do nałożenia używamy oczywiście swoich dłoni. Nakładamy na nie niewielką ilość olejku, który następnie należy dokładnie wetrzeć w całą brodę. Takie działanie trzeba ponadto powtarzać codziennie po myciu zarostu. W wypadku osób, które mają spore problemy ze swędzeniem, czy też podrażnieniami nie ma nawet problemy, by olejek był używany dwukrotnie w ciągu jednego dnia.