czyszczenie dywanu

Skuteczne sposoby na wyczyszczenie dywanu

Są osoby, które twierdzą, że dywany można uznać za przeżytek. Jest to błędne myślenie, ponieważ dywany należą do topowych trendów, które można spotkać w wielu wnętrzach. Ocieplają one domowe wnętrza, dzięki czemu nie ma się bezpośredniej styczności z gołą ziemią. Spotkać je można często w domach, gdzie są małe dzieci. Rodzice na dywanie tworzą strefę zabawy. Tym bardziej więc należy zadbać o to, aby cały dywan solidnie wyczyścić, dbając tym samym o zdrowie najmłodszych członków rodziny.

Jak skutecznie wyczyścić dywan?

Systematyczne odkurzanie jest w stanie sprawić, że w jego wnętrzu nie będą gnieździć się roztocza, kurz, które są szkodliwe w szczególności dla alergików. Nie można jednak zapomnieć o tym, że ważne jest nie tylko odkurzanie. Od czasu do czasu należy zadbać o to, aby całą powierzchnię dywanu wyprać. Zanim jednak będzie można do tego przystąpić, dywan faktycznie należy odkurzyć. Nie można pomijać tego etapu. Może się okazać, że standardowe odkurzenie jest niewystarczające. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z dywanami typu shaggy. Aby zyskać pewność, że pod długim włosiem nie ukrył się żaden kurz, dywan należy wytrzepać. Dopiero potem można wziąć się za pranie, jakie również powinno odbywać się przy pomocy specjalnych detergentów.

Świeże plamy

Jeżeli tylko na dywanie pojawiła się plama, np. po soczku, sosie, itd., należy zadbać o ich bieżące usuwanie. Nie można tego jednak robić byle jak. Warto wyposażyć się w bibułę, która w tym przypadku wykazuje się skutecznością. Im szybciej brud zostanie zebrany tym większa pewność, że nie pozostanie po nim żaden brud. Trzeba jednak zadbać o to, aby plama została wycierana od zewnętrznej strony ku środkowi, nie na odwrót. W innym bowiem przypadku można doprowadzić do powiększenia się plamy i rozcierania całego brudu. Jeżeli ktoś nie ma bibuły, może zastąpić ją chłonną tkaniną, która także poradzi sobie z takim zadaniem.

Soda oczyszczona na dywanie

Decydując się na oczyszczenie dywanu, można bazować również na domowych sposobach. Jeden z nich bazuje na zastosowaniu sody oczyszczonej. Środek można rozsypać na dywanie w kolorze czarnym, szarym lub brązowym. Tak pozostawić na kolejne trzydzieści minut. Po tym czasie należy zadbać o to, aby dywan dokładnie odkurzyć, dzięki czemu będzie można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Sodę oczyszczoną można zmieszać z kilkoma kroplami olejku zapachowego, dzięki czemu po odkurzeniu, z dywanu będzie na dodatek wydobywał się przyjemny aromat, który rozniesie się po całym pomieszczeniu.

Bezpieczna strefa zabawy

Dywan może stać się przyjemnym miejscem do zabawy, które będzie izolować malucha od chłodu podłogi. Zadbaj o bezpieczną przestrzeń do zabawy – zobacz, jak skutecznie odkurzyć dywan. W tym artykule znaleźć można wiele ciekawych podpowiedzi. Dywan można wyczyścić również przy pomocy preparatu, który będzie bazował na płatkach mydlanych i sodzie oczyszczonej. W ten sposób przygotowany środek należy rozsypać na dywanie. Po 30 minutach, całą powierzchnię należy odkurzyć

Dywany są modnym i funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza. Nie należy z nich rezygnować. Warto jednak dbać o jego systematyczne czyszczenie – nie tylko przy pomocy odkurzacza. Nie zajmuje to dużo czasu, a można być pewnym tego, że małe dziecko zyskuje bezpieczną strefę zabawy. Dużo mówi się o odczynnikach alergicznych, które wpływają na pogorszenie stanu zdrowia dziecka. Warto podejść do tego tematu poważnie – w szczególności, że przez gromadzący się kurz i roztocza również dorośli mogą źle się czuć.