oznaki zmęczenia

Jakie kosmetyki stosować do cery zmęczonej?

Cera zmęczona może być problematyczna, ponieważ oznak zmęczenia nie da się ukryć nawet pod najlepszym makijażem. Przez to wiele kobiet zastanawia się w jaki sposób ukryć oznaki zmęczenia, by mieć pewność, że dbają o swoją skórę w prawidłowy sposób. Zaleca się stosowanie kosmetyków naturalnych, które bogate są w cenne składniki odżywcze. Dzięki temu będą mieć nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale również odżywcze. Jakie preparaty są polecane? Tego można dowiedzieć się z naszego poradnika.

Oznaki i przyczyny cery zmęczonej

Cera zmęczona wyróżnia się szarym odcieniem naskórka, cieniami pod oczami i pojawiającym się zaczerwienieniem na skórze. Może okazać się, że skóra zmęczona jest równocześnie osłabiona przez co na jej powierzchni bardzo szybko pojawiają się podrażnienia. Jakie są tego przyczyny? Zazwyczaj jest to problem związany z prowadzeniem nieprawidłowego trybu życia. Może okazać się, że kobieta za mało śpi lub nie dba o to, by warunki snu były prawidłowe. Przez to wstaje niewyspana i niewypoczęta. To objawia się na skórze, która również nie miała wystarczająco dużo czasu na regenerację. Chcąc to zmienić, warto lepiej przyjrzeć się swojemu trybowi dnia. Czy jest stresujący i wyczerpujący? W czasie doby jest czas na odpoczynek i zjedzenie wartościowego posiłku?

Zimne kompresy i maseczki pod oczy do cery zmęczonej

Ze względu na to, że przy cerze zmęczonej to właśnie skóra wokół oczu jest najbardziej obciążona warto zdecydować się na stosowanie profesjonalnych i zawansowanych kosmetyków do jej pielęgnacji. Do pozbycia się cieni pod oczami doskonale sprawdzi się okład na skórę. Można go zrobić samodzielnie w domu lub zdecydować się na kompresy chłodzące pod oczy, które dostępne są w drogeriach i niektórych aptekach. Polecane są również maseczki regenerujące i odżywcze pod oczy. Można je stosować codziennie lub co dwa dni. Dzięki temu skóra wokół oczu stanie się odporniejsza na uszkodzenia, a jej krążenie zdecydowanie się poprawi.

Olejek ze słodkich migdałów i awokado do cery zmęczonej

Do pozbycia się oznak zmęczenia i odcienia szarości na skórze można zdecydować się na stosowanie olejków naturalnych. Polecany jest olej ze słodkich migdałów, który ma silne działanie wygładzające i rozjaśniające. Dodaje skórze blasku. Olejek awokado odżywia i głęboko nawilża.

Decydując się na stosowanie wyżej wymienionych kosmetyków, można mieć pewność, że kondycja skóry znacząco się poprawi.