lato

Pełne atrakcji lato seniora, czyli jak podopieczni BetaMed spędzają wakacje?

Wrzesień to dla wielu seniorów ulubiony miesiąc na skorzystanie z lata. Wielu z nich zamiast wypadów nad morze czy w góry z rodziną, na miejsce wakacyjnego wypoczynku wybiera placówki medyczne, w których można nie tylko podreperować zdrowie ale i spędzić ciekawie czas w gronie  innych starszych osób.

Jednym z takich miejsc jest nowoczesny ośrodek leczniczo-wypoczynkowy Centrum Medyczne BetaMed w Chorzowie, gdzie na pacjentów z całej Polski czekają indywidualnie dobrane terapie, całodobowa opieka pielęgniarska, a także zajęcia tematyczne, gry, zabawy i wykłady. Chętni do skorzystania z bogatej oferty programów zdrowotnych mogą spędzić w BetaMed tyle czasu, ile tylko potrzebują. Ośrodek udostępnia dla nich noclegi w kolorowych pokojach do pobytów całodobowych i organizuje różnorodne aktywności pod opieką doświadczonych specjalistów.

Wiek nie gra roli!

Współcześni seniorzy chcą żyć pełnią życia. Wielu poszukuje kontaktu z innymi osobami, chcąc wykorzystać jak najlepiej każdą chwilę. Współcześni seniorzy często pracują, uczą się i rozwijają nowe umiejętności. Latem poszukują wypoczynku pełnego atrakcji – ale takich, które trafią w ich gust. W BetaMedzie można na to liczyć. Wieczorami organizowane są tu dancingi, występny muzyczne i teatralne, a w ciągu dnia pacjenci mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i wykładach o wszechstronnej tematyce. Uczestnicy turnusów mogą też skorzystać z aktywności indywidualnie dostosowanych do stanu i możliwości konkretnej osoby – m. in. z grupowych warsztatów i zabaw ruchowych, których celem jest profilaktyka zdrowotna oraz rehabilitacja lżejszych schorzeń.

Każdego dnia goście pozostający pod opieką wykwalifikowanych dietetyków mają zapewnione zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, których skład również dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Na terenie kampusu BetaMedu znajduje się także ogród, w którym czas mogą spędzać seniorzy w towarzystwie rodziny oraz koleżanek i kolegów z ośrodka. Znajomości zawarte podczas wakacji mogą utrzymywać potem latami, a miły czas wypoczynku jest źródłem niezliczonej ilości dobrych wspomnień. Zaspokojone są również potrzeby duchowe – podopieczni mogą uczestniczyć w mszy świętej w każdą niedzielę, a codziennie przyjąć komunię.

Przyjemne z pożytecznym

Wakacje są okazją do odpoczynku dla każdego – także dla tych seniorów, którym stan zdrowia nie pozwala korzystać z  aktywności fizycznych. W BetaMed specjalnie dla nich przygotowywany jest indywidualny program opieki lekarskiej i psychologicznej oraz wszechstronne terapie. Opiekuni i pielęgniarki dbają o podopiecznych i pomagają w wykonywaniu codziennych czynności, a jednocześnie pracują nad ich usamodzielnieniem w miarę możliwości i postępów w rehabilitacji. Oto połączenie przyjemnego z pożytecznym, a wszystko w przyjaznej atmosferze, wpływającej na komfort pacjentów. W BetaMed priorytetem jest właśnie życzliwe podejście do ludzi, tworzenie klimatu jak najbardziej zbliżonego do warunków domowych. Przyjacielska pełna troski o siebie nawzajem, wsparcia i zrozumienia aura odgrywa tu główną rolę i wpływa na tzw. pozytywne doładowanie podczas wakacyjnych pobytów.

Dla wszystkich gości oferowane są także indywidualne i grupowe warsztaty logopedyczne i psychoterapia, a dla chorych na specyficzne choroby oraz dla ich rodzin zajęcia edukacyjne. Pacjenci z cukrzycą i ich bliscy mogą dzięki nim na przykład dowiedzieć się wiele na temat odpowiedniego żywienia, leczenia i sposobów na wsparcie własnego zdrowia, a program warsztatów zyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Pobyt w ośrodku to więc doskonała okazja do zdobycia wiedzy, która tak bardzo potrzebna jest osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, tak, aby umiały o siebie właściwie zadbać po zakończeniu wakacji i miały świadomość wszystkich konsekwencji swoich schorzeń.

Dla kogo takie wakacje?

Wypoczynek w ośrodku BetaMed jest możliwy dla każdego seniora, który chciałby spędzić trochę czasu z ludźmi w swoim wieku. To także idealne rozwiązanie na czas wakacyjny dla rodzin i opiekunów osób starszych, którzy chcą zapewnić swoim bliskim najlepsze warunki i profesjonalne wsparcie w czasie swojego wyjazdu służbowego lub urlopu. W placówce mogą przebywać również osoby przewlekle chore, nad którymi opieka wymaga dużego zaangażowania. Czas pobytu oraz zakres usług dostosowany jest indywidualnie do potrzeb i wymagań gości ośrodka.