problem

Jak zadbać o swoje libido – co zwiększa ochotę na seks?

Z problemem małego i silnie obniżonego libido do specjalistów zgłasza się coraz więcej kobiet. Taki problem pojawić się może z wielu powodów, jednak brak ochoty na seks powinien niepokoić jeśli pojawia się bardzo często i występuje już od dłuższego czasu. Nie można tego ignorować, ponieważ można z łatwością poradzić sobie z niskim libido. Wystarczy wprowadzić kilka zmian do swojego sposobu odżywiania i zmienić nawyki życia codziennego. Jak to zrobić? Tego można dowiedzieć się z naszego poradnika!

Zdrowa dieta na lepsze libido

Jednym z czynników, który wpływa na libido jest prowadzona dieta. Jeśli na co dzień w diecie znajdują się ciężkostrawne potrawy, które spowalniają pracę układu pokarmowego, a co więcej powodują wzdęcia i zaparcia, to niestety nie będą one miały dobrego wpływu na libido. Lepiej zacząć odżywiać się zdrowo i zwracać większą uwagę na to, co znajduje się na talerzu. Bardzo ważne jest to, by jeść więcej lekkich potraw, częściej sięgać po warzywa i owoce. Nie można zapominać o afrodyzjakach. To między innymi gorzka czekolada, wino, truskawki, ostrygi, szparagi. Można dodawać je do swojej diety, by zwiększyć ochotę na seks.

Odpoczynek i mniej stresu w życiu codziennym, a większa ochota na seks

Przyczyną obniżonego libido może być nadmierny stres i brak możliwości odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Chcąc zwiększyć swoje libido trzeba zadbać przede wszystkim o siebie. Warto znaleźć sposób na to, by walczyć stres. Polecana jest aktywność fizyczna, która w odpowiednich ilościach przyczynia się do zwiększenia produkcji hormonów szczęścia. To więc oznacza, że poprawia nastrój i obniża poziom kortyzolu we krwi. Stres sprawia, że w organizmie tworzy się coraz więcej wolnych rodników, co przyczynia się do niszczenia organizmu od środka. W trosce o swoje zdrowie warto zadbać o to, by stresu w codziennym życiu było coraz mniej.

Regularne współżycia zwiększają ochotę na seks

To wydawać się może niedorzeczne, ale częste współżycia sprawiają, że zwiększa się ochota na seks. Tak więc warto zdecydować się z partnerem na regularne współżycia, by mieć na nie jeszcze większą ochotę. Oczywiście są dni, w których naprawdę nie ma się ochoty na zbliżenia i nie można się do nich zmuszać. Jednak warto pamiętać o tym, że szukanie wymówek na siłę również nie wpłynie dobrze na relacje z partnerem.

Pamiętając o tych kilku zasadach można mieć pewność, że poprawa libido wcale nie jest tak trudna, jak może się wydawać.